Autor: Dina Pernar, 26. 4. 2024.

Međunarodni dan dječje knjige obilježili smo sudjelovanjem na 13. Međuškolskom književnom kvizu koji se održao u Hercegovcu. Ove godine učenici 5. razreda imali su za zadatak pročitati odličnu i zanimljivu knjigu Mire Gavrana: Ljeto za pamćenje. Iva Barilarić, Petra Krupljan i Marko Semeš vrijedno su se pripremali za natjecanje koje je organizirala OŠ "Slavka Kolara" Hercegovac. Domaćini su se potrudili da se osjećamo dobrodošlo pripremivši mnogo zanimljivosti od kojih valja istaknuti susret s književnicom Romanom Kovačić i kreativne radionice pisanja koje su održane nakon kviza. Iako nismo osvojili jedno od prva tri mjesta ponosni smo na pokazano znanje i snalaženje te rezultate koje smo postigli, oduševljeni druženjem koje je potrajalo do kasnih poslijepodnevnih sati. Veselimo se sljedećem kvizu!