> O školi
Povijest

Osnovna škola „Trnovitički Popovac“ smjestila se u istoimenom selu koje se nalazi nedaleko magistralne ceste Garešnica – Bjelovar, na sjeveroistočnim obroncima Moslavačke gore.

Samo mjesto ima zanimljivu i romantičnu prošlost. U prošlosti je to mjesto bilo najznačajnije u garešničkom kraju. Smatra se da je tu vjerojatno bio i neki grad jer se u XV. stoljeću spominje kao vlasnica Garešnice Trga, kraljica Beatrica, žena kralja Matije.

Pretpostavlja se da je mjesto kasnije došlo pod crkveno vlasništvo jer je tako i dobilo ime – Popovac.

Sigurno je da je današnji Popovac staro mjesto s vrlo zanimljivom poviješću. Smatra se da počeci organiziranog školstva u Trnovitičkom Popovcu datiraju još iz davne 1885. godine kada je u mjestu sagrađena prva školska zgrada.

Kao samostalna centralna osmogodišnja škola OŠ Trnovitički Popovac djeluje od 1958. godine s područnim odjelima u Gornjoj Garešnici,  Velikom Prokopu,  Oštrom Zidu, Šimljaniku i Kostanjevcu.

Nova školska zgrada u kojoj se i danas odvija nastava otvorena je 1974. godine.

U izbornoj nastavi i izvannastavnim aktivnostima škola je imala značajnih uspjeha. Učenici svake godine nastupaju i natječu se na raznim susretima općinskog i županijskog nivoa.

Naše geslo je :     « Osmijeh i sunce griju nam dan »

Ravnatelj:
                                                                        Stjepan Popić

« Prosinac 2020 »

> O školi
Osnovna škola Trnovitički Popovac / Trnovitički Popovac 80, HR-43233 Trnovitički Popovac / www.os-trnoviticki-popovac.skole.hr / ured@os-trnoviticki-popovac.skole.hr