> Novosti

Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka

Autor: ADRIJANA KOVAČ, 8. 12. 2020.

07. prosinca 2020, na Dan svetog Ambrozija, zaštitnika pčelara, pčela, svjećara i trgovaca na malo, obilježava se diljem Hrvatske u svim prvim razredima Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka. Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju provodi ovaj program treću godinu za redom, a cilj je povećanje unosa meda u prehranu djece, podizanje razine znanja o važnosti zdrave prehrane i nutritivnim vrijednostima meda te educiranje učenika o važnosti pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i biološku raznolikost. Svaki učenik 1. razreda dobio je promotivni paket koji čini staklenka meda s oznakom Med hrvatskih pčelinjaka i edukativna slikovnica Pčelica Jelica i medo Edo. Učenici su pogledali kratak edukativni film o pčelama, pročitali slikovnicu, razgovarali o medu, pčelama i njihovoj važnosti i rješavali pripremljene zadatke.

07. prosinca 2020, na Dan svetog Ambrozija, zaštitnika pčelara, pčela, svjećara i trgovaca na malo, obilježava se diljem Hrvatske u svim prvim razredima Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka. Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju provodi ovaj program treću godinu za redom, a cilj je povećanje unosa meda u prehranu djece, podizanje razine znanja o važnosti zdrave prehrane i nutritivnim vrijednostima meda te educiranje učenika o važnosti pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i biološku raznolikost. Svaki učenik 1. razreda dobio je promotivni paket koji čini staklenka meda s oznakom Med hrvatskih pčelinjaka i edukativna slikovnica Pčelica Jelica i medo Edo. Učenici su pogledali kratak edukativni film o pčelama, pročitali slikovnicu, razgovarali o medu, pčelama i njihovoj važnosti i rješavali pripremljene zadatke.

« Siječanj 2021 »

Za naše osmaše

Free Clipart

> Novosti